22 Responses to “2013 YILI ARAPÇA DİL KURSUNA KATILMA FORMU DOLDURUP GÖNDEREN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE”

 1. fatma dedi ki:

  es’ aben de bu arapça kursunu katılmak istiyorum şu anda mümkün mü ? adıyaman’lıyım ve bu kurs ücretli mi?nasıl iletişim kurabilirim?

  • admin dedi ki:

   Arapça Dil Kursu senede bir defa yapılabiliyor.Gelecek sene yapılabilir mi şimdiden bir şey söylemek mümkün değil? Kurs iki defa yapıldı ve ücret alınmadı.Allah’a emanet olasınız.
   A.Ziya

 2. Hanife dedi ki:

  Eğer ben seçilirsem ağustosta gidiceğim diye biliyorum.. . Yani benim evraklarımı okul henüz göndermemiş geç kalmadımm değilmii?

  • admin dedi ki:

   Hamzalı Arapça Dil Kursu, 09 Haziran 25 Temmuz arasında yapılacak olan dönemi, fiilen başlamıştır. İkinci dönem olarak yapılması düşünülen proğram, yeterli müracaat olmaması sebebiyle iptal edilmiş olup yapılmayacaktır.
   Gelecek yılın planlaması ise ilerideki aylarda belli olur ve yapılacaksa bu sitede duyurulur.
   Allah’a emanet olasınız.
   A.Ziya

   • hanife dedi ki:

    Çok istemiştimm ama hayırlısı değilmiş demek ki. 60 kişi bile yokmu demek oluyo bu.. ama daha evraklarını göndermemiş olan benim gibi birçok öğrenci olabilirr..

    • admin dedi ki:

     Herşeyde olduğu gibi, Nasibi olanlar imkanlardan istifade edebiliyor.Sayı tahdidi, imkanların sınırlı olmasından kaynaklanıyor.Kursun kendi personeli için ayrılan imkanlar dışındaki imkanımızı kullandık.Nasibi olanlarda istifade etti.Ara sınıf öğrencisi veya şartları uygun olmayanları alamadık.
     Allah’a emanet olasınız.
     A.Ziya

 3. elif dedi ki:

  selamun aleyküm, bir çok sorum var, trabzona il dışından gelindiğinde nerede toplanılacak, toplanılacak yeri nasıl bulacağız? otobüsle veya uçakla gelindiğinde toplanacağımız yere uzaklık ne kadar olacaktır? size ulaşabileceğimiz ve yol durumumu konusunda yardım alabileceğimiz bir telefon numarası var mı?

  • admin dedi ki:

   Sorularınızın tamamı, Öğrencilerin Dikkatine, başlığı altındaki yazıda cevaplandırılmıştır. Cevabı sitede duyurulan soruları tekrarlamazsanız daha verimli işlere vakit ayırmamıza fırsat vermiş olursunuz.
   Trabzon-Of arası 53 km, Of’tan Hamzalı Mahallesi 17 km.dir.
   Camimizin İmamı ve Kursumuzun dış ilişkiler sorumlusu Murat Başer Hoca ile irtibat kurabilirsiniz.
   Allah’a emanet olasınız.
   A.Ziya

 4. fatma dedi ki:

  bu program sadece arapça konuşma ve anlama mı yoksa gramerde olacak mı.. ilahiyat muafiyet sınavına da gireceğiz. acil bilgilendirilmek istiyoruz.

  • admin dedi ki:

   45 Günde Arapça Konuşma ve Anlama proğramı, isminden de anlaşılacağı gibi sadece konuşma ve anlamaya yöneliktir. Bu kadar kısa zamanda bu işin dışında gramere vakit ayırma imkanı olamaz. Bu ayrıntıların hepsi sitedeki yazılarımızda mevcuttur. Onları okuyarak soru ve tereddütlerinizi giderebilirsiniz.
   Allah’a emanet olmanızı diliyorum.
   A.Ziya

 5. Samsun dedi ki:

  Selamün Aleyküm. İnşallah nasip olur da kursu tamamlarsak, geçen sene olduğu gibi kursun sonundaki fotoğraf veya video çekimlerine katılmak istemezsek sorun teşkil eder mi?

  • admin dedi ki:

   Video çekimlerinin umuma açık, yayınlanacak bölümüne katılma zorunluluğu yok. Ancak durum tesbiti yapma gibi özel durumlarda, arşivimizde belge olarak kalacak kısımlara itiraz edilmemesi gerekiyor.
   Geçen sene de böyle yaptık.
   Allah’a emanet olasınız.
   A.Ziya

 6. rukiye dedi ki:

  geçen seneki öğrencilere nasıl ulaşabiliriz?
  birde orada başarılı olamayan öğrenciler geri gönderiliyormuş diye duyduk aslı nedir?

  • admin dedi ki:

   Sorulariniza Cevaben:
   1. Geçen seneki kursiyerlerle görüşmek için Trabzon ve Rize İlahiyat öğrencileri ile irtibat kurmanız gerekir. Kursun bayan hocalarından da telefon alma imkanınız olabilir. Bizim burada telefon numarası yazmamız doğru olmaz. Sitemizin video bölümünde bazı öğrenciler intibalarını anlatıyor. Oradan da dinleyebilirsiniz.
   2. Başarılı olamayıp, zorlanan öğrencileri, geçen sene erken mezun ettiğimiz doğrudur. Geçen sene talebeleri seçme imkanımız olmamıştı. Bu sene seçerek talebe aldık. Belli bir puanın altına da inmedik. Aynı durumu yaşamayacağımızı zannediyorum.
   Allaha emanet olasınız.
   A.Ziya

 7. asiye dedi ki:

  yatakhaneler kaç kişilik acaba? bir de telefon yatsıdan sonra serbest olsa olmaz mı?

  • admin dedi ki:

   Yatakhaneler 5-6-7 kişilik, telefon neden kullanmadığınızı ilk gün öğrenince bu isteği tekrarlamayacaksınız. Çünkü makul sebepleri var. Aksi halde 45 günde Arapça öğrenmek mümkün olabilir mi?
   Allah’a emanet olasınız.
   A.Ziya

 8. fatma dedi ki:

  1.grupta olan ve 2.grupta olan öğrenciler tamamen ayrılacak mı? yatakhaneler ayrı mı olacak? biz üç arkadaşız. ikimiz 2.grupta diğeri 1.gruba düştü. arkadaşımızın ikinci gruptan biriyle yer değiştirmesi mümkün olabilir mi??????

  • admin dedi ki:

   1. ve 2. gruptaki öğrenciler aynı binadaa kalacak fakat programın özelliği gereği kardeş veya aynı okuldan olan arkadaşlar aynı odada kalamayacaklar. Sebebini ilk gün size izah edeceğiz inşallah. Allah’a emanet olunuz.

   A.Ziya.

 9. vildan dedi ki:

  neden telefonlarımız alınıyo

  • admin dedi ki:

   Telefonları, kursun basarısını engelleyecek unsurların oluşmaması, arayanların sizi zor durumda bırakmaması için alıyoruz. Bunu ve benzer durumları 1.ci gün çok iyi anlayacaksınız.
   Allaha emanet olasınız.
   A.Ziya

 10. rukiye dedi ki:

  ikinci grupta olanlarda aynı tarihtemi olacak

  • admin dedi ki:

   2.grupta olan öğrencilerde aynı tarihte, 08 Haziran 2013 – 25 Temmuz 2013 arası olacak. Bu yıl içerisinde Kursun başka tekrarı olmayacak.

Yorum Yaz