6 Responses to “Dernek, Kurum ve Kuruluşlar”

 1. Nesîbe dedi ki:

  selamunaleyküm, kurs yöneticilerine ulaşabileceğimiz bir mail adresi var mı? sitede bulamadım. Kursla ilgili bir kaç sorum var bunları nasıl iletebilirim?

 2. İlyas Şirin dedi ki:

  Yaş 40 gecinçe nostalji başlarmış derlerdilerde pek inanmazdım.Yaşım 62 olunca bendede nostalji hat safhaya vardı.
  çoçukluğum KAZMAÇ veya diğer tabiri ile ilaç suyunda geçti.Eskiler mutlaka babamı tanırlar ve bizede babam sağır olduğu için sağırlar tabirini kullanırlar ve benide sağırın İlyas diye bilirler.Eski mezeremiz dereye yakın bir sırt üzerindeydi ve alt tarafında ve yanında Triboğlu ismailin (Balabanlı) yeri vardı.Güneyimizde Hasan Güzelin sulaması,Karşımızda Koyuncu Mustafanın sulaması vardı.Yine Camgozun dereliğinin karşısında Derelikte Hamzalıların Mısırlığı vardı.Hayat ne canlı idi anlatamam.Gecen yıl geldimde danıyamadım.
  Çay fabrikası kurma teşebbüsünüz,Kuran Kursunuz ve tatil köyüne kadar uzanan vizyonunuz beni mutlu etmiştir.O topraklar günün 24 saatı hayalimde ve onlarla yaşıyorum.Toğrağımıza ve insanımıza sahip çıkmalıyız.Bende senede 3-4 kere Uğurlu köyüme geliyorum ve köyümü ve insanımı çok seviyorum.Ocak 10-19 tarihleri arasında yine köyümde olacağım.Sizleri tebrik ediyorum ve banada bir görev düşerse seve seve yapacağımın bilinmesini isterim.selam ve saygılarımla…İLyas Şirin.

  • admin dedi ki:

   İlyas Bey kardeşim,
   Mail adresinize cevap yazıp yolladım. Köylerimizin maddi ve manevi terakkısı için elbirliği-güçbirliğine ihtiyacımız olduğu gibi sizin de katkınızı bekleriz inş.
   Selâm ve dualarımızı bildiriyorum.
   Allah’a emanet olasınız.
   A.Ziya

 3. NURTEN dedi ki:

  benim kızım da şu an hamzalı kuran kursunda arapca eğitim alıyor.tek bir kelime bile bilmiyordu.beni telefonla aradığı zaman arapca konuşacak kadar kendisini geliştirmiş.bu kadar kısa bir zamanda çocuklarımızın profosyonel hocalarımz tarafından eğitim görmeleri biz veliler ve çocuklarımız için büyük bir şans.emeği geçen bütün hocalarımıza özellikle kızımın orada olmasına vesile olan Aişe hocamdan allah bin defa razı olsun inşallah böyle eğitim veren kurslar ülkemiz genelinde bir çığ gibi büyürde çocuklarımızda faydalanırlar .Ahmet Ziya hocamıza ve bütüm hocalarımıza teşekkür ediyor bu hayırlı hizmetlerini inşallah dahada büyüterek yollarına devam ederler.ALLAHIN izniyle

 4. halil dedi ki:

  emeği gecen herkese çok teşekkür ederim.lakin şunu belirmek istiyorum. altı ay dan fazla bir süredir takip ediyorum sitemizde herhangi bir duyuru dahi yapılmadı kimse ilgilenmiyor mu?yukarıda yazdıklarınızın gerçekleşebilmesi için çok daha aktif olunması gerekiyor…

 5. Bir Dernek üyesi ya da Gönüllüsü Olmanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

  1. Yeni bir şeyler öğrenebilirler,
  2. Kendini geliştirme ve kanıtlamak imkânına sahip olurlar,
  3. Takdir edilir ve toplumda saygı görürler,
  4. Yeni ve kalıcı arkadaşlıklar kurabilirler,
  5. Yeni bir uğraş edinmiş olurlar,
  6. Kendilerini daha iyi ifade edebilirler,
  7. Kendisine ihtiyaç duyulduğunu hissederler,
  8. Topluma faydalı işler yapmanın, toplumsal bir sorunun çözümünün ne kadar önemli olduğunu kavrarlar,
  9. Prestijlerini arttırırlar,
  10. Aynı uğraş içinde olan insanlarla bir arada olurlar,
  11. Boş zamanlarını faydalı işlerle değerlendirmiş olurlar,
  12. Paylaşma, yardımlaşma ve sosyal sorumluluk duygularını geliştirirler,
  13. Bir ekip çalışmasının ayrılmaz parçası olabilirler,

Yorum Yaz