4 Responses to “HAMZALI ÇAY FABRİKASI KURULUŞ VE ÇALIŞMA PROTOKOLÜ”

 1. Halil TOPÇU dedi ki:

  Bu hayırlı niyetiniz inşallah, hayırla ve arzu ettiğimiz şekilde sonuçlanacaktır. Protokolü ayrıntılı bir şekilde okudum. Kurucu veya öncü hocam ve abilerime çok teşekkür ederim.Onların bu sözleşmeyi hazırlarken adalet ve hakkaniyet temelleri üzerine kuracağıNdan şüphem yok. Lakin sormak istediğim bir soru var. Protokoldeki özellikle 3’üncü,10’uncu madde ve diğer bir kaç madde neden bu kadar sert ve kazuistik bir şekilde hazırlanmış.10’uncu maddenin suistimal edilebileceğini düşünüyorum. Hak sahiplerine neden hiç bir şekilde YİK kurulu dışında sorgulama veya hakkını arama imkanı sunulmuyor?
  Sizlerin hoşgörüsüne sığınarak bu aklıma takılan sorulara cevap vermenizi temenni eder rabpimden niyetimizin nihayete ermesini niyaz ederim. ALLAH’IN selamı ve bereketi üzerinize olsun.

  • admin dedi ki:

   Herşeyden önce, Protokolü okuma ve incelemenizi müteakıp,yazma başarınız için sizi tebrik ediyor; teşekkürlerimizi bildirerek cevaba geçmek istiyorum.
   Küçük yerlerde, kültür ve tecrübesi yeterli olmayan insanlar, küçük işlerde bile çok kolay ihtilaf edebiliyor? İhtilaf ve tartışmalar, yönetimi gereğinden fazla meşgul edip, moral bozukluğu, verimsizliğe yol açabiliyor.Bu ihtilafların temelinde çoğunlukla çıkar çatışması veya çekememezlikler önemli bir yer tutabiliyor.Çok küçük ihtilafların bile, sabır ve fedakarlıkla aşılması yerine, mahkemelere taşınması tercih edilebiliyor? Biz YİK üyelerini, şahsi çıkarları olmayan kişilerden seçip, küçük ihtilafları zararlı ve sıkıntılı hale dönüşmeden çözmeyi hedefledik. YİK’in halledemeyeceği ihtilaf ve sıkıntıları ise, Genel Kurulun çözebileceğini düşünüp tasarladık. Bunun dışında,Hak arama yollarının oyalayıcı, itici ve kırıcı olabileceğini düşünerek, zaruret olmadan denenmemesini arzu ettik.
   Her şeyin güzel tarafları yanında olumsuz tarafları da olabilir.Bize düşen bunları asgariye indirmek olmalıdır.
   Çapı çok büyük olmayan teşebbüslerde sıkıntıları kolay ve pratik yollarla çözmek gerekir. Uzun zaman gerektiren hak arama yolları sıkıntıları çözmek yerine bazen müzminleştirdiği de dikkatimizden kaçmamalıdır.
   Zikredilen maddelerin suistimal edilmemesi için YİK ve Genel Kurul’un varlığı yeterli olur kanaatindeyiz. Uygulama esnasında aksi ortaya çıkarsa Genel Kurulun gerekli değişiklikleri yapabileceği de unutulmamalıdır. İnançlı insanlar yanlışta ittifak etmezler; edemezler. Bundan emin olabilirsiniz.
   Allah’a emanet olmanızı diliyorum.
   A.Ziya

 2. Halit SARIOĞLU dedi ki:

  Bu birlikteliği sağlayabildiğiniz için hepinizi tebrik ediyorum. Başarınızın devam etmesini diliyorum.

  • admin dedi ki:

   Üretici’nin ortak menfaati için ittifak edememesi, ezilip mağdur olmasına yol açmıyor mu? Bizim arzumuz, bütün üreticilerin, kendi ayakları üzerinde durmasını öğrenmesidir. Bunun içinde, güvenilir öncüler rehberliği ile, ittifak etmek zarureti vardır. Küçük ve hayırlı bir örneğini ortaya koymanın gayreti içerisindeyiz. Allah’ın mahcup etmemesi için dua ve desteğinize ihtiyacımız var.

Yorum Yaz